Amellett, hogy ezzel jelentősen csökkentheted az ökológiai lábnyomod és óvhatod a környezetünket, még a saját energiaszükségleted feletti kontrollt is a kezedbe veheted. Többé nem leszel kiszolgáltatva egyik hazai áramszolgáltatónak sem, hiszen a számodra és a háztartásod számára szükséges energiát megtermeli nektek a napelem rendszer!
Ez a rendszer az év minden napján, felhős napokon és a téli hónapokban is termel majd energiát. Persze egy borús januárban kevesebbet, mint egy verőfényes júliusban, de a teljes évet nézve nem kell majd az áramszolgáltatókra támaszkodnod!
Amíg a villamosenergia folyamatosan drágul, és nem tudod kiszámítani, jövőre mennyivel kell többet fizetned a nélkülözhetetlen áramért, addig a napelemes rendszert csak egyszer kell kiépíteni, ezt követően pedig mindig kiszámíthatóan termeli számodra az energiát.
A napelemes rendszer általában 3-6 év alatt visszahozza a kiépítés költségét, azonban 20-25 év élettartamával biztos lehetsz benne, hogy sokszorosan megtérül a befektetésed.
Karbantartási, tisztítási költségei minimálisak, te pedig azzal a nyugalommal élheted a mindennapjaidat, hogy háztartásodat zöld energiával működteted.
Ahhoz, hogy tudd, pontosan milyen napelemes rendszert érdemes kiépíttetned, első lépésben tudnod kell a saját fogyasztásodat.
A legegyszerűbb, ha előveszel pár villanyszámlát, ezekről le tudod olvasni a havi áramfogyasztásod kWh-ban. Az átlagos fogyasztásod megszorozva 12-vel megkapod az éves áramfogyasztást, és ehhez érdemes méretezni a rendszert.
Miután tudod a fogyasztásod, meg kell határozni, hogy ehhez mekkora a szükséges napelem teljesítmény.
Ha a havi áramfogyasztásotok 240 kWh, akkor az éves fogyasztás nagyjából 2880 kWh lesz.
1 kWp névleges teljesítményű napelemes rendszer, ha megfelelően van tájolva, nagyságrendileg 1200-1250 kWh energiát termel.
Ha az éves energiafogyasztásod elosztod 1,2-vel, megkapod, mekkora teljesítményű napelemre van szükség. Azaz 2880/1,2 = 2400
Ehhez a fogyasztáshoz minimum 2 kWp teljesítményű napelemes rendszert kell telepíteni.
A napelemek telepítésének vannak úgynevezett fizikai feltételei, engedélyeztetési feltételei és természetesen üzembiztonsági feltételei is.
Napelem telepítés fizikai feltételei:
Ha inverteres, azaz hálózatra visszatápláló napelem rendszerben gondolkozol, akkor később a megtermelt többletáramot értékesíteni tudod. Ehhez azonban szükséges a is, hogy az új rendszert engedélyeztessük a helyi áramszolgáltatónál.
Az engedélyeztetéshez a szolgáltató minden esetben meg fogja adni a telepítéshez szükséges változtatásokat (pl.: óraszekrény szabványosítás, mérőhely átalakítás).
Miután a kivitelezés befejeződött a munkálatok elvégzését a szolgáltató felé be kell jelenteni. Az áramszolgáltató szakemberei ezt követően felszerelik az úgynevezett ad-vesz mérőt.
A legfontosabb kitétel, hogy csakis megbízható kivitelezővel telepíttessünk, és megbízható gyártmányú anyagok kerüljenek beépítésre.
Mivel ezek a rendszerek - megfelelő tervezés esetén - több mint elegendő áramot termelnek egy háztartás ellátásához, magas feszültséggel működnek, a rendszernek érintésvédelmi, valamint túlfeszültség elleni védelemmel is rendelkezniük kell.
Ezzel a megoldással már nem csupán a villanyszámládon spórolhatsz, hanem a fűtési költségeket is nullára csökkentheted.
Lehetőség szerint keress olyan kivitelezőt, aki a napelemes rendszer és a hőszivattyú kivitelezését is tudja vállalni, így nem kell több különböző szakemberrel egyeztetned, és minden fontos kérdést tudtok egyeztetni.
Ahogy látod, ez egy több lépéses folyamat, de nem kell egyedül végigcsinálnod!
Az áramszolgáltatói tervdokumentációt, bejelentést és minden papírmunkát át tudunk vállalni tőled, egyszeri, 60.000 Ft+ÁFA díjért levesszük a válladról az összes papírmunka, szolgáltatói egyeztetés és tárgyalás terhét, mindent előkészítünk, csupán az aláírást kérjük tőled.
A napelemes rendszered árát meghatározza magának a napelemnek az ára, az inverter ára és persze a telepítési költségek is befolyásoló tényezők.
Megbízhatósága és kedvező ára miatt leginkább a Q.CELLS Monokristályos napelemeket javasoljuk.
A G9/G8-as széria monokristályos és PERC technológiás napelem, ami 120 darab 12 busbar-os félcellával rendelkezik.
12 év teljes és 25 év 85%-os teljesítmény garanciát kínálnak, amely kiemelkedő az átlagosan vállalt 80-81%-os garanciák közül.
Német gyártmányú PROFINESS
Solaredge inverter és Solaredge Power optimizer
Fronius Inverter akár 20 év kiterjesztett garanciával
Keress minket bátran Kapcsolat menüpontunkban található elérhetőségeinken!